Kolejna inicjatywa w ramach projektu "Bądź(MY) (cool)turalni" za nami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 listopada 2020

   W tzw. parku z czołgami pojawiła się wystawa "W szkolnej ławie..." Jest ona ostatnim z elementów inicjatywa „Historie z dna szuflady” zgłoszonej i realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w ramach projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” Grajewskiego Centrum Kultury, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020".

   W ramach powyższej inicjatywy odbyły się dwa spotkanie warsztatowe, podczas których uczestniczące w nich osoby zostały zapoznane w sposób teoretyczny i praktyczny z zagadnieniami archiwistyki społecznej (m.in. sposobu opracowywania fotografii jako materiału archiwalnego, sposobu ich pozyskiwania, digitalizacji i opisu). Poza tym w ramach projektu odbyły się dwa ogólnodostępne spacery historyczno-kulturowe po mieście "Śladem IX 1939 r.” i „Śladem grajewskich świątyń”, podczas których poza przekazaniem wiedzy historycznej, została ukazana możliwość praktycznego wykorzystania informacji zawartych na historycznych fotografiach i poznania dziedzictwa historyczno-kulturowego miasta.
   Kolejnym krokiem była akcja społeczna w przestrzeni miejskiej i sieci internetowej, polegająca na "zbiórce” starych zdjęć wyciągniętych w przenośni "z dna szuflady". Tematem przewodnim była grajewska oświata. Zależało nam jednak na tym, by nie były to tradycyjne, pamiątkowe zdjęcia klasowe, a zdjęcia wykonane „w szkolnej ławie ...” podczas prowadzonych lekcji itp. Stąd właśnie taki, a nie inny tytuł powstałej wystawy tematycznej.
   Pragniemy w tym miejscu gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w poszczególnych etapach naszego projektu, a szczególnie tym podmiotom i osobom, które przekazały zdjęcia na wystawę.
   Mamy nadzieje, że realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania dziedzictwem historyczno-kulturowym Grajewa.

Wystawa do obejrzenia w wersji on-line
"W szkolnej ławie..."

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie