Projekt “Bądź(my) (cool)turalni“ zakończony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 listopada 2020

 Projekt “Bądź(my) (cool)turalni“ realizowany był od marca 2020 r. przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

W wyniku otwartego naboru zostało zgłoszonych 6 inicjatyw - dwie przez grupy formalne, zaś cztery przez grupy nieformalne. Zgłoszonymi inicjatywami były:

 

nr 1 - “Zatańczmy razem”

nr 2 - “Urodziny Grajewa w jesiennej odsłonie”

nr 3 - “Z aparatem na rowerze - malownicze zakątki regionu”

nr 4 - “Cyknij fotkę”

nr 5 - “Historie z dna szuflady”

nr 6 - “Grajewskie pory roku”

 

Zgłoszone i zrealizowane w okresie IX-XI 2020 r. inicjatywy dotyczyły różnych sfer kulturalnych m.in. tańca, fotografii, dziedzictwa historyczno-kulturowego, czy archiwistyki społecznej oraz były kierowane do różnych grup odbiorców poczynając od najmłodszych dzieci, a kończąc na mieszkańcach w wieku senioralnym.

 

Mamy głęboką nadzieję, że mimo trudności związanych z okresem pandemii, która uniemożliwiła nam w pełni realizację zaplanowanych działań, dzięki udziałowi w programie “Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020” udało nam się poznać potrzeby i potencjał kulturotwórczy mieszkańców, ale też zbudować wizerunek GCK jako instytucji otwartej na nowe pomysły i współpracę z mieszkańcami oraz zaangażować ich w aktywne współtworzenie życia kulturalnego w naszym mieście.

Wierzymy, że udało nam się zwiększyć wśród mieszkańców poczucie tego, że MY = mieszkańcy mamy wpływ na “kulturę” w naszym mieście, która w młodzieżowym slangu może być “cool”. Stąd m.in. tytuł projektu “Bądź(MY) (cool)turalni”.

DZIĘKUJEMY

 

 

Więcej o przeprowadzonych inicjatywach na wystawie poprojektowej dostępnej przed budynkiem GCK oraz on-line: 

https://drive.google.com/drive/folders/10C94jvrop-mGJizmZtkGvlDUDH2QdoUw?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie