Grajewska Izba Historyczna

#LightForBelarus

25 marca 2021
Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku głośno upominają się o swobody demokratyczne, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza i TVP Kultura, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu po raz drugi inicjują akcję #LightForBelarus.
 
Akcja polega na iluminacji tego dnia, tj. 25 marca, siedzib i obiektów instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w całej Polsce, Europie i na świecie kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi.
 
Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i wyrażenia w ten sposób naszej solidarności z obywatelami Białorusi, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją manifestują swoje demokratyczne i wolnościowe dążenia.
 
Jesteśmy społeczeństwem, które w swojej najnowszej historii, na trudnej drodze do demokracji zapoczątkowanej powstaniem Solidarności, doświadczało podobnego wsparcia, mamy więc szczególne prawo, ale też obowiązek takiego wsparcia udzielać. Pokażmy Białorusinom, że nie są sami.
#LightForBelarus
 
Grajewskie Centrum Kultury w tym Muzeum Mleka i Grajewska Izba Historyczna również przyłączają się do akcji #LightForBelarus.
 
Więcej inf. o akcji na stronie Narodowego Centrum Kultury:

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat akcji Światła dla Białorusi

  Plakat akcji Światła dla Białorusi

 • Powiększ zdjęcie Plakat akcji Światła dla Białorusi - Grajewskie Centrum Kultury

  Plakat akcji Światła dla Białorusi - Grajewskie Centrum Kultury

 • Powiększ zdjęcie Plakat akcji Światła dla Białorusi - Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie

  Plakat akcji Światła dla Białorusi - Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie

 • Powiększ zdjęcie Plakat akcji Światła dla Białorusi - Grajewska Izba Historyczna

  Plakat akcji Światła dla Białorusi - Grajewska Izba Historyczna