Grajewska Izba Historyczna

Wydarzenia / Aktualności

Artykuły

Wystawa ph."Podróże z wiatrem" - 24 III 2018r.

Przejdź do - Wystawa ph."Podróże z wiatrem" - 24 III 2018r.

Grajewska Izba Historyczna serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy ph."Podróże z wiatrem" prezentującej zdjęcia  Powiatu Grajewskiego z lotu ptaka, autora Pana Karola Szymanowskiego do dnia 24 marca 2018r. (ul. Ełcka 30). Wstęp wolny.

Tropem wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 4 III 2018r.

Przejdź do - Tropem wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 4 III 2018r.

Grajewska Izba Historyczna uprzejmie informuje, iż w dniu 4 marca 2018r.  przy klubie HADES o godz. 12.00 rozpocznie się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963 m. Trwają zapisy: biegwilczy@um.grajewo.pl. Zapraszamy.

Bajeczny wehikuł

Przejdź do - Bajeczny wehikuł

Na koniec stycznia Grajewska Izba Historyczna znów zaprosiła w swe progi najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Bajeczny wehikuł”.

Czytaj więcej o: Bajeczny wehikuł

W krainie indian

Przejdź do - W krainie indian

Pierwszy dzień ferii zimowych mali Grajewianie rozpoczęli pracowicie. Wszystko za sprawą zajęć zorganizowanych przez Grajewską Izbę Historyczną. Hasło warsztatów szybko znalazło odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Czytaj więcej o: W krainie indian

Akademia Niepodległości - spotkanie 1

Przejdź do - Akademia Niepodległości - spotkanie 1

11 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w całym kraju odbyła się inauguracja "Akademii Niepodległości" - nowego projektu Instytutu Pamięci Narodowej. Na mapie miast, w których miało to miejsce znalazło się również Grajewo, gdyż projekt ten na terenie Województwa Podlaskiego będzie realizowany w Grajewskiej Izbie Historycznej Oddziale Grajewskiego Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Akademia Niepodległości - spotkanie 1

"Grajewskie spotkania z historią"

Przejdź do -  "Grajewskie spotkania z historią"

9 grudnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”. Pierwszym ich punktem było otwarcie wystawy zatytułowanej „Para buch! Koła w ruch! – czyli o kolei w Grajewie i nie tylko”.

Czytaj więcej o: "Grajewskie spotkania z historią"

Nowy cykl "Grajewianie na krańcach świata" zainaugurowany

Przejdź do - Nowy cykl "Grajewianie na krańcach świata" zainaugurowany

Dnia 18 listopada 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej zainaugurowany został nowy cykl spotkań „Grajewianie na krańcach świata”. Jako pierwsza swoimi wspomnieniami i wrażeniami podzieliła się Pani Maria Szymanowska, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grajewie.

Czytaj więcej o: Nowy cykl "Grajewianie na krańcach świata" zainaugurowany

"Grajewskie spotkania z historią"

Przejdź do - "Grajewskie spotkania z historią"

W sobotę 28 października 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”. Tym razem było to spotkanie autorskie z dr. Aleksandrem Miśkiewiczem pod tytułem „Tatarzy wierni Polsce. Szkice z dziejów Tatarów polskich w XX wieku”.  

Czytaj więcej o: "Grajewskie spotkania z historią"

Niecodzienni goście w GIH

Przejdź do - Niecodzienni goście w GIH

W dniu 17 października 2017r. w Grajewskiej Izbie Historycznej w ramach podróży geograficzno-historycznej "PODLASIE - 17" gościła kadra kierownicza 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Czytaj więcej o: Niecodzienni goście w GIH

"Płyty Grajewo - 40 lat minęło ..."

Przejdź do - "Płyty Grajewo - 40 lat minęło ..."

Dnia 14 października 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej oddziale Grajewskiego Centrum kultury odbyło się otwarcie wystawy „PŁYTY w Grajewie – 40 lat minęło…”

Czytaj więcej o: "Płyty Grajewo - 40 lat minęło ..."