Grajewska Izba Historyczna

Wydarzenia / Aktualności

Artykuły

Szkolenie poświęcone archiwistyce społecznej - 13 VIII

Przejdź do - Szkolenie poświęcone archiwistyce społecznej - 13 VIII
W dniu dzisiejszym przy współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się w Grajewskiej Izbie Historycznej szkolenie/warsztaty z częścią praktyczną z "archiwistyki społecznej".
Dziękujemy za udział.

Informacja

Przejdź do - Informacja

Informujemy, iż w dniu 15 sierpnia 2022 r. Grajewska Izba Historyczna będzie nieczynna.

Warsztaty wakacyjne "Starożytna bransoleta"

Przejdź do - Warsztaty wakacyjne "Starożytna bransoleta"

W dniu dzisiejszym w ramach wakacji z GCK odbyły się w GIH warsztaty, podczas których zainteresowani mogli własnoręcznie wykonać wzorowane na prehistorycznych, wyjątkowe bransolety. Wsparciem merytorycznym podczas warsztatów służyli pracownicy GIH (Karol Ostrowski i Krzysztof Boufał). Efekt zaangażowania i pomysłowości uczestników jest wart podziwu.

Wycieczka do Muzeum Ikon w Supraślu

Przejdź do - Wycieczka do Muzeum Ikon w Supraślu

W dniu dzisiejszym odbyła się w ramach programu wakacyjnego, zorganizowana przez Grajewska Izba Historyczna  wycieczka do Muzeum Ikon w Supraślu Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku  Jest to niewątpliwie miejsce, które warto zobaczyć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę.

 

Warsztaty wakacyjne "repusowanie"

Przejdź do - Warsztaty wakacyjne "repusowanie"
W dniu 14 lipca uczestnicy wakacyjnych warsztatów GCK mieli możliwość zapoznania się pod czujnym okiem pracowników GIH (Karol Ostrowski i Krzysztof Boufał) z techniką repusowania. Jak widać, młodzież okazała się bardzo zdolna ...

Repusowanie (trybowanie) – zdobienie wyrobów z blachy poprzez wybijanie na zimno wgłębień, dających po drugiej stronie wypukły wzór.

Wystawa malarstwa Teresy Adamowskiej

Przejdź do - Wystawa malarstwa Teresy Adamowskiej
W dniu 2 lipca w murach Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się otwarcie wystawy "MALARSTWO" Teresy Adamowskiej. Licznie zebranych gości powitał dyrektor GCK - Tomasz Dudziński, a następnie o swojej twórczości opowiedziała autorka. W dalszej części spotkania był czas na podziwianie prezentowanych dzieł, czy indywidualne rozmowy z artystką przy filiżance kawy.
Jeśli ktoś nie mógł być na otwarciu, to serdecznie zapraszamy do GIH w późniejszym terminie, gdyż wystawa będzie prezentowana do 26 sierpnia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Andrzej Aleksandrowicz, Andrzej Wieszczycki, Karol Ostrowski

Warsztaty praktyczne „Domki dla owadów”

Przejdź do - Warsztaty praktyczne „Domki dla owadów”

Dnia 25 czerwca 2022 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się warsztaty praktyczne „Domki dla owadów”. Uczestnicy zajęć wykonali drewniane domki dla owadów, które wypełnili szyszkami, igłami z choinek, słomą i trzciną. Zobaczcie efekty ich pracy.

Dzień Ojca

Grajewskie spotkania z historią - 11 VI

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią - 11 VI

Dnia 11 czerwca 2022r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyły się kolejne już w tym roku „Grajewskie spotkania z historią”. Pierwszy z wykładów w ich ramach wygłosił Łukasz Faszcza z Augustowa, który omówił niemiecką eksploatację lasów ziem polskich w czasie I wojny światowej. W prezentowanych materiałach znalazły się również odniesienia do terenów ówczesnego powiatu szczuczyńskiego i Nadleśnictwa Grajewo. Kolejny wykład wygłosił dr Jarosław Kozikowski i był on zarazem połączony z promocją książki jego autorstwa „Władza a społeczeństwo. Formowanie systemu komunistycznego w województwie białostockim w latach 1944–1948”. Ponieważ wydawcą tej pozycji był IPN Oddział w Białymstoku, to gościliśmy również przedstawicieli tej instytucji wraz z wydawnictwami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Życzenia Dzień Dziecka