Grajewska Izba Historyczna

Wydarzenia / Aktualności

Artykuły

Wystawa plenerowa - "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r."

Przejdź do - Wystawa plenerowa - "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r."

W dniu 15 sierpnia przypada 100. rocznica tzw. "Cudu nad Wisłą"- bitwy, która odwróciła losy wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do parku miejskiego przy ul. Wojska Polskiego (tzw. Park z czołgami), gdzie prezentujemy wystawę plenerową "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r." prezentującą zarówno plakaty strony polskiej, jak i bolszewickiej Rosji.

Czytaj więcej o: Wystawa plenerowa - "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r."

Warsztaty "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu" - 18 VIII 2020

Przejdź do - Warsztaty "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu" - 18 VIII 2020

Zachęcamy do zapisów na zajecia! Grajewska Izba Historyczna (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) zachęca do zapisów na wakacyjne warsztaty pt. "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu", które odbędą się 18 sierpnia o godz. 11:00 w budynku Grajewskiej Izby Historycznej (ul. Ełcka 30).

Warsztaty kierowane są do uczestników w wieku 8-12 lat. Obowiązują zapisy pod nr. telefonu GIH: 86 272 20 04

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach w czasie trwania pandemii wirusa COVID-19, który znajdą Państwo na stronie www.gckgrajewo.pl.

Bieg "Pamiętamy o Powstaniu"

Przejdź do - Bieg "Pamiętamy o Powstaniu"

Dnia 1 sierpnia 2020 roku na terenach przy Klubie Hades już po raz piąty odbył się Bieg „Pamiętamy o Powstaniu”. Spora grupa chętnych osób pokonała symboliczny dystans 1944 m. W tym roku każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowe gadżety ufundowane przez Miasto Grajewo, które osobiście wręczali przedstawiciele władz samorządowych i organizatorów na czele z Burmistrzem Dariuszem Latarowskim.

Czytaj więcej o: Bieg "Pamiętamy o Powstaniu"

Piknik rodzinny "Historia grajewskich koszar"

Przejdź do - Piknik rodzinny "Historia grajewskich koszar"

26 lipca 2020 r. na skwerze przy starej wieży ciśnień (ul. Tabortowskiego) odbył się piknik familijny "Historia grajewskich koszar" organizowany przez Grajewską Izbę Historyczną i Grajewskie Centrum Kultury we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Czytaj więcej o: Piknik rodzinny "Historia grajewskich koszar"

Warsztaty "Budujemy latawce"

Przejdź do - Warsztaty "Budujemy latawce"

W dniu dzisiejszym w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyły się warsztaty „Budujemy latawce”. Każdy z uczestników wykonał swój własny latawiec. Zabawie nie było końca, wszyscy bawili się znakomicie. Efekty pracy zobaczcie sami :)

Zapraszamy na wystawę zdjęć M. Mołczanowskiego w Parku Solidarności!

Przejdź do - Zapraszamy na wystawę zdjęć M. Mołczanowskiego w Parku Solidarności!

Zapraszamy serdecznie do Parku Solidarności w Grajewie! W ramach obchodów 480-rocznicy nadania praw miejskich Grajewu Grajewska Izba Historyczna (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) prezentuje przed Państwem wystawę zdjęć pt. "Grajewo w obiektywie Mikołaja Mołczanowskiego". Przedstawione w niej zdjęcia ukazują miasto, poszczególne ulice oraz wydarzenia w latach 1950 - 1965. 

Krótka historia Grajewa

12 lipca obchodziliśmy 480 rocznicę nadania praw miejskich Grajewu.
Z tej okazji zapraszamy Państwa w krótką podróż po historii Grajewa, którą "wysypała piaskiem" rodowita grajewianka - Katarzyna Perkowska.

Rysunki na Piasku - Katarzyna Perkowska rysunkinapiasku.pl
facebook.com/rysunkinapiasku

Nowe zbiory w GIH

Przejdź do - Nowe zbiory w GIH

W dniu dzisiejszym nasze zbiory po raz kolejny, dzięki ludziom dobrej woli, uległy powiększeniu. Pani Aleksandra Prystin, córka ś.p. Tadeusza Murasa przekazała materiały z nim związane. Wśród przekazanych materiałów znalazły się m.in.
- medale i odznaczenia wraz z legitymacjami
- pierwsze wydania "Gazety Grajewskiej"
- interesujące wydawnictwa książkowe
- kilkadziesiąt zdjęć związanych z Grajewem
Serdecznie dziękujemy za ten dar. Materiały po opracowaniu będą na pewno wykorzystywane w dalszej działalności Grajewskiej Izby Historycznej.

WAKACJE Z GCK 2020

Przejdź do - WAKACJE Z GCK 2020

Przedstawiamy Wam ofertę wakacyjną na lipiec i sierpień :) Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i imprezach GCK podczas trwania epidemii wirusa COVID-19. 

Przypominamy, że na zajęcia wakacyjne obowiązują zapisy. Każda placówka prowadzi oddzielne zapisy na warsztaty odbywające się w danym budynku. 


Czytaj więcej o: WAKACJE Z GCK 2020

Konkurs fotograficzny "Ślady przeszłości" - nabór prac do 30 czerwca 2020

Przejdź do - Konkurs fotograficzny "Ślady przeszłości" - nabór prac do 30 czerwca 2020

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dedykowanym dla osób pełnoletnich pt. "Ślady przeszłości" nawiązującym do 480 rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Zadaniem uczestników konkursu jest uchwycenie w formie fotograficznej scen, pejzaży, momentów, przedmiotów, detali itp. „Śladów przeszłości” przedstawiających piękno mijającego czasu na terenie miasta Grajewa ze szczególnym zwróceniem uwagi na przemiany zachodzące w mieście wraz z upływającym czasem. Jeden uczestnik może dostarczyć do 2 zdjęć. 

Nabór prac trwa do 30 czerwca 2020.  W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca!
Karta zgłoszenia oraz pełen regulamin konkursu w załączeniu do artykułu.