Grajewska Izba Historyczna

Strona główna

Dom Kultury plus
Hades

Najnowsze aktualności

WAKACJE Z GCK 2020

Powiększ zdjęcie

Przedstawiamy Wam ofertę wakacyjną na lipiec i sierpień :) Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i imprezach GCK podczas trwania epidemii wirusa COVID-19. 

Przypominamy, że na zajęcia wakacyjne obowiązują zapisy. Każda placówka prowadzi oddzielne zapisy na warsztaty odbywające się w danym budynku. 


Czytaj więcej o: WAKACJE Z GCK 2020

Warsztaty "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu" - 18 VIII 2020

Powiększ zdjęcie

Zachęcamy do zapisów na zajecia! Grajewska Izba Historyczna (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) zachęca do zapisów na wakacyjne warsztaty pt. "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu", które odbędą się 18 sierpnia o godz. 11:00 w budynku Grajewskiej Izby Historycznej (ul. Ełcka 30).

Warsztaty kierowane są do uczestników w wieku 8-12 lat. Obowiązują zapisy pod nr. telefonu GIH: 86 272 20 04

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach w czasie trwania pandemii wirusa COVID-19, który znajdą Państwo na stronie www.gckgrajewo.pl.

Czytaj więcej o: Warsztaty "Kaligrafia - zdobienie liter i tekstu" - 18 VIII 2020

Wystawa plenerowa - "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r."

Powiększ zdjęcie

W dniu 15 sierpnia przypada 100. rocznica tzw. "Cudu nad Wisłą"- bitwy, która odwróciła losy wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do parku miejskiego przy ul. Wojska Polskiego (tzw. Park z czołgami), gdzie prezentujemy wystawę plenerową "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r." prezentującą zarówno plakaty strony polskiej, jak i bolszewickiej Rosji.

Czytaj więcej o: Wystawa plenerowa - "Propaganda wojny polsko-bolszewickiej 1920 r."

"Z dziejów grajewskiej OSP 1900-1939"

Powiększ zdjęcie

Wystawa własna GIH poświęcona jednej z najstarszych grajewskich organizacji społecznych tj. powstałej w 1900 r. Ochotniczej Straży Pożarnej. Wystawa była prezentowana w GIH w okresie 27.02 – 20.03.2011 r.

Wystawa "Z dziejów grajewskiej OSP 1900-1939" on-line

Czytaj więcej o: "Z dziejów grajewskiej OSP 1900-1939"

Bieg "Pamiętamy o Powstaniu"

Powiększ zdjęcie

Dnia 1 sierpnia 2020 roku na terenach przy Klubie Hades już po raz piąty odbył się Bieg „Pamiętamy o Powstaniu”. Spora grupa chętnych osób pokonała symboliczny dystans 1944 m. W tym roku każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowe gadżety ufundowane przez Miasto Grajewo, które osobiście wręczali przedstawiciele władz samorządowych i organizatorów na czele z Burmistrzem Dariuszem Latarowskim.

Czytaj więcej o: Bieg "Pamiętamy o Powstaniu"

"Eksponat miesiąca" - sierpień 2020

Powiększ zdjęcie

Rogatywka garnizonowa wz. 1935 w barwach 9 PSK

Jako eksponat miesiąca sierpnia prezentujemy rogatywkę garnizonową wz. 1935 chorążego Franciszka Strzelczyka w barwach 9 Pułku Strzelców Konnych im. Gen. Kazimierza Pułaskiego.

Czytaj więcej o: "Eksponat miesiąca" - sierpień 2020

Piknik rodzinny "Historia grajewskich koszar"

Powiększ zdjęcie

26 lipca 2020 r. na skwerze przy starej wieży ciśnień (ul. Tabortowskiego) odbył się piknik familijny "Historia grajewskich koszar" organizowany przez Grajewską Izbę Historyczną i Grajewskie Centrum Kultury we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Czytaj więcej o: Piknik rodzinny "Historia grajewskich koszar"

Warsztaty "Budujemy latawce"

Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyły się warsztaty „Budujemy latawce”. Każdy z uczestników wykonał swój własny latawiec. Zabawie nie było końca, wszyscy bawili się znakomicie. Efekty pracy zobaczcie sami :)

Czytaj więcej o: Warsztaty "Budujemy latawce"

Zapraszamy na wystawę zdjęć M. Mołczanowskiego w Parku Solidarności!

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy serdecznie do Parku Solidarności w Grajewie! W ramach obchodów 480-rocznicy nadania praw miejskich Grajewu Grajewska Izba Historyczna (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) prezentuje przed Państwem wystawę zdjęć pt. "Grajewo w obiektywie Mikołaja Mołczanowskiego". Przedstawione w niej zdjęcia ukazują miasto, poszczególne ulice oraz wydarzenia w latach 1950 - 1965. 

Czytaj więcej o: Zapraszamy na wystawę zdjęć M. Mołczanowskiego w Parku Solidarności!

Krótka historia Grajewa

12 lipca obchodziliśmy 480 rocznicę nadania praw miejskich Grajewu.
Z tej okazji zapraszamy Państwa w krótką podróż po historii Grajewa, którą "wysypała piaskiem" rodowita grajewianka - Katarzyna Perkowska.

Rysunki na Piasku - Katarzyna Perkowska rysunkinapiasku.pl
facebook.com/rysunkinapiasku

Czytaj więcej o: Krótka historia Grajewa