Grajewska Izba Historyczna

Strona główna


Najnowsze aktualności

W krainie indian - 22 I 2018r.

Powiększ zdjęcie W%20krainie%20indian

Grajewska Izba Historyczna serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia plastyczno - konstrukcyjne "W krainie indian" w dniu 22 stycznia 2018r. o godz. 10.00 (ul. Ełcka 30, piętro I). Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: W krainie indian - 22 I 2018r.

Akademia Niepodległości - spotkanie 1

Powiększ zdjęcie

11 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w całym kraju odbyła się inauguracja "Akademii Niepodległości" - nowego projektu Instytutu Pamięci Narodowej. Na mapie miast, w których miało to miejsce znalazło się również Grajewo, gdyż projekt ten na terenie Województwa Podlaskiego będzie realizowany w Grajewskiej Izbie Historycznej Oddziale Grajewskiego Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Akademia Niepodległości - spotkanie 1

"Para buch! Koła w ruch! - czyli o kolei w Grajewie i nie tylko"

Powiększ zdjęcie

„Para buch! Koła w ruch! – czyli o kolei w Grajewie i nie tylko”. To wystawa przygotowana przez pracowników GIH, a dotycząca niezwykle istotnego wątku w dziejach Grajewa, czyli kolei. Ekspozycję tworzą liczne zdjęcia i eksponaty dotyczące linii kolejowej tzw. „Brzesko-Grajewskiej”, od początku jej uruchomienia w 1873 r., aż po czasy współczesne.

Czytaj więcej o: "Para buch! Koła w ruch! - czyli o kolei w Grajewie i nie tylko"

"Grajewskie spotkania z historią"

Powiększ zdjęcie

9 grudnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”. Pierwszym ich punktem było otwarcie wystawy zatytułowanej „Para buch! Koła w ruch! – czyli o kolei w Grajewie i nie tylko”.

Czytaj więcej o: "Grajewskie spotkania z historią"

Nowy cykl "Grajewianie na krańcach świata" zainaugurowany

Powiększ zdjęcie

Dnia 18 listopada 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej zainaugurowany został nowy cykl spotkań „Grajewianie na krańcach świata”. Jako pierwsza swoimi wspomnieniami i wrażeniami podzieliła się Pani Maria Szymanowska, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grajewie.

Czytaj więcej o: Nowy cykl "Grajewianie na krańcach świata" zainaugurowany

"Grajewskie spotkania z historią"

Powiększ zdjęcie

W sobotę 28 października 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”. Tym razem było to spotkanie autorskie z dr. Aleksandrem Miśkiewiczem pod tytułem „Tatarzy wierni Polsce. Szkice z dziejów Tatarów polskich w XX wieku”.  

Czytaj więcej o: "Grajewskie spotkania z historią"

Niecodzienni goście w GIH

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 października 2017r. w Grajewskiej Izbie Historycznej w ramach podróży geograficzno-historycznej "PODLASIE - 17" gościła kadra kierownicza 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Czytaj więcej o: Niecodzienni goście w GIH

"Płyty Grajewo - 40 lat minęło ..."

Powiększ zdjęcie

Dnia 14 października 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej oddziale Grajewskiego Centrum kultury odbyło się otwarcie wystawy „PŁYTY w Grajewie – 40 lat minęło…”

Czytaj więcej o: "Płyty Grajewo - 40 lat minęło ..."