Wydarzenia / Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bieg Tropem Wilczym - 1 III 2020

Ulotka o historii miasta dla najmłodszych

Przejdź do - Ulotka o historii miasta dla najmłodszych

W ramach obchodów 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu przygotowaliśmy edukacyjną ulotkę dotyczącą przeszłości naszego miasta dla najmłodszych.

Czytaj więcej o: Ulotka o historii miasta dla najmłodszych

Warsztaty modelarskie - Ferie zimowe z GCK 2020

Przejdź do - Warsztaty modelarskie - Ferie zimowe z GCK 2020

Drugi tydzień ferii zimowych Grajewska Izba Historyczna rozpoczęła od warsztatów modelarskich. Uczestnicy zajęć wykonali przepiękne samoloty. 

Czytaj więcej o: Warsztaty modelarskie - Ferie zimowe z GCK 2020

Grajewskie spotkania z historią

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią

W sobotę 25 stycznia 2020 r. w budynku Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się kolejne „Grajewskie spotkanie z historią”, które wpisuje się w ciąg zaplanowanych na ten rok wydarzeń związanych z 480. Rocznica nadania praw miejskich Grajewu.

Czytaj więcej o: Grajewskie spotkania z historią

W świecie barw i kształtów - Ferie zimowe z GCK 2020

Przejdź do - W świecie barw i kształtów - Ferie zimowe z GCK 2020

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. Grajewska Izba Historyczna włączyła się w obchody przypadającej w tym roku 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Podczas zajęć organizowanych w ramach ferii zimowych - warsztatów malowania na szkle „W świecie barw i kształtów” ich uczestnicy rysowali widok Grajewa z okresu I wojny światowej lub herb naszego miasta.

Czytaj więcej o: W świecie barw i kształtów - Ferie zimowe z GCK 2020

Akademia Niepodległości - spotkanie 10

Przejdź do - Akademia Niepodległości - spotkanie 10

9 grudnia 2019 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej miało miejsce ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu „Akademia Niepodległości”.

Czytaj więcej o: Akademia Niepodległości - spotkanie 10

Akademia Niepodległości - spotkanie 9

Przejdź do - Akademia Niepodległości - spotkanie 9

18 listopada 2019 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się przedostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Akademia Niepodległości”. Jest to cykl wykładów organizowanych wspólnie z białostockim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej o: Akademia Niepodległości - spotkanie 9

Kolejne wyjątkowe pamiątki w zbiorach GIH

Przejdź do - Kolejne wyjątkowe pamiątki w zbiorach GIH

Już jutro kolejna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. I to właśnie przy tej okazji nasze zbiory wzbogaciły się o niezwykłe eksponaty związane z początkami II RP w Grajewie. Wszystko dzięki Państwu Irwinie Zaborowskiej-Kłoczko i Tadeuszowi Zaborowskiemu, którzy przekazali w depozyt do naszych zbiorów pamiątki po Janie Zyskowskim - grajewskim pośle z 1919 r.

Czytaj więcej o: Kolejne wyjątkowe pamiątki w zbiorach GIH

!!! Poszukiwania rodziny !!!

Pan Maciej Kowalski, tworzący stronę, poświęconą poległym w czasie II wojny światowej żołnierzom 1 Polskiej Dywizji Pancernej gen.Stanisława Maczka poszukuje wszelkich informacji lub rodziny: Józefa Czyżewskiego (ur. 23.08.1907 w Grajewie jako syn Michała Czyżewskiego i Kazimiery Radyszewskiej; 3 II 1931 r. zawarł w Grajewie związek małżeński z Marceliną Kalinowską, zm. 30.06.1943).
Wszelkie osoby posiadające stosowne informacje proszone są o kontakt pod adresem e-mail: zolnierzepolscy6@wp.pl

Otwarcie wystawy "35 lat klubu sportowego Maratonka Grajewo"

Przejdź do - Otwarcie wystawy "35 lat klubu sportowego Maratonka Grajewo"

Dnia 26 października 2019 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem miało ono oryginalny przebieg. Po pierwsze dotyczyło przeszłości niezbyt odległej. Po drugie  w centrum uwagi było stowarzyszenie „Maratonka Grajewo”. Okolicznością spotkania było otwarcie wystawy, podsumowującej 35 lat jej funkcjonowania. Na początku pierwszej części uroczystości głos zabrał obecny prezes Maratonki Marcin Myszka. Następnie swoimi wspomnieniami podzielili się  współzałożyciele stowarzyszenia: Jarosław Dembiński (drugi prezes w latach 1993-2007), Małgorzata Rańko oraz Maria Gudel. Wszyscy podkreślali duży wkład Antoniego Kiełczewskiego, nieobecnego na uroczystości.

Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy "35 lat klubu sportowego Maratonka Grajewo"