Wydarzenia / Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bieg „Pamiętamy o Powstaniu” - 01.08.2024

Przejdź do - Bieg „Pamiętamy o Powstaniu” - 01.08.2024

Miasto Grajewo, Grajewska Izba Historyczna, Grajewskie Centrum Kultury, MOSiR oraz KS Maratonka serdecznie zapraszają na Bieg „Pamiętamy o Powstaniu”.

 

1 sierpnia 2024 r. - godz. 18:00

Tereny zielone przy Grajewskiej Izbie Historycznej

ul. Legionistów 9

Wycieczka do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie - 06.07.2024

Przejdź do - Wycieczka do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie - 06.07.2024

W dniu dzisiejszym zainteresowane osoby wzięły udział w organizowanej przez nas w ramach programu wakacyjnego wycieczce do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Pogoda i humory dopisały, więc wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy naszemu przewodnikowi, który w interesujący sposób oprowadził nas po obiektach w skansenie.

Konkurs plastyczny "Poznaj Pana po cholewie ..."

Przejdź do - Konkurs plastyczny "Poznaj Pana po cholewie ..."
Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół 9 PSK serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, który jest organizowany z okazji 100-lecia przybycia 9 Pułku Strzelców Konnych do Grajewa.
Szczegółowe informacje w dołączonym Regulaminie.

Noc Muzeów 2024

Przejdź do - Noc Muzeów 2024

W sobotę 18 maja po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolską akcję "Noc Muzeów". W tym roku można było wysłuchać wykładu Pani Anny Mydlińskiej "Niemi świadkowie przeszłości w dolinach rzek: Jegrzni, Ełku i Biebrzy" oraz tradycyjnie zwiedzać ekspozycje stałe, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dla najmłodszych, którzy tego wieczora wybrali nasze muzeum, czekały drobne upominki. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Grajewskie spotkania z historią

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią

Kolejne "Grajewskie spotkania z historią" za nami. Mimo niesprzyjającej pogody najbardziej zagorzali pasjonaci historii dotarli i mieli okazję wysłuchać wykładu Marka Gajewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej o/Białystok pt. "Białostoccy funkcjonariusze Policji Państwowej 1919-1939. Portrety nieznane lub zapomniane". Dwugodzinny wykład z pasją o przedwojennej policji z wieloma lokalnymi wątkami wzbudził zainteresowanie zebranych. Dziękujemy prelegentowi i wszystkim słuchaczom oraz zapraszamy na kolejne organizowane przez nas wydarzenia.

 

 

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

W poniedziałek 15 kwietnia w naszych murach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Mieczysławem Bagińskim połączone z promocją jego najnowszej publikacji "LUDZIE STĄD, czyli historia wokół nas". Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać autora i jego spojrzenia na lokalną historię w kontekście dwóch głównych bohaterów publikacji - Adama Łempickiego i Czesława Kamińskiego. Oczywiście nie zabrakło głosów z sali, a następnie licznych dyskusji kuluarowych i autorskich autografów.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej „DE.FORMACJE”

Przejdź do - Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej  „DE.FORMACJE”
W sobotę 6 kwietnia w murach Muzeum Historycznego w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej "DE.FORMACJE".
Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej „DE.FORMACJE”

Grajewskie spotkania z historią

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią

W sobotę 24 lutego w Muzeum Historycznym w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Grajewskie spotkania z historią”. Tym razem tematem przewodnim było grobownictwo wojenne okresu I wojny światowej.

Czytaj więcej o: Grajewskie spotkania z historią

Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

Przejdź do - Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

W sobotę 17 lutego w Muzeum Historycznym w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się otwarcie wystawy „MONIDŁA świadectwa przeszłości – Ginące rzemiosła”.

Czytaj więcej o: Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

Ferie zimowe z GIH - wycieczka do białostockich muzeów

Przejdź do - Ferie zimowe z GIH - wycieczka do białostockich muzeów

W sobotę 27 stycznia zainteresowany osoby wzięły udział w zorganizowanej przez nas wycieczce do Białegostoku. W jej ramach odwiedziliśmy Muzeum Wojska oraz Muzeum Historyczne. Ciekawe ekspozycje i opowieści przewodników po wystawach na pewno wzbogaciły wiedzę wszystkich uczestników. Nie zawsze trzeba wybierać się w "szeroki świat", by zobaczy coś nowego i interesującego. Często nawet nie wiemy, że ciekawe do zwiedzania miejsce mamy tuż za przysłowiowym progiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas.