Wydarzenia / Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Grajewskie spotkania z historią

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią

Kolejne "Grajewskie spotkania z historią" za nami. Mimo niesprzyjającej pogody najbardziej zagorzali pasjonaci historii dotarli i mieli okazję wysłuchać wykładu Marka Gajewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej o/Białystok pt. "Białostoccy funkcjonariusze Policji Państwowej 1919-1939. Portrety nieznane lub zapomniane". Dwugodzinny wykład z pasją o przedwojennej policji z wieloma lokalnymi wątkami wzbudził zainteresowanie zebranych. Dziękujemy prelegentowi i wszystkim słuchaczom oraz zapraszamy na kolejne organizowane przez nas wydarzenia.

 

 

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

W poniedziałek 15 kwietnia w naszych murach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Mieczysławem Bagińskim połączone z promocją jego najnowszej publikacji "LUDZIE STĄD, czyli historia wokół nas". Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać autora i jego spojrzenia na lokalną historię w kontekście dwóch głównych bohaterów publikacji - Adama Łempickiego i Czesława Kamińskiego. Oczywiście nie zabrakło głosów z sali, a następnie licznych dyskusji kuluarowych i autorskich autografów.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bagińskim

Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej „DE.FORMACJE”

Przejdź do - Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej  „DE.FORMACJE”
W sobotę 6 kwietnia w murach Muzeum Historycznego w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej "DE.FORMACJE".
Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Zwieczorowskiej „DE.FORMACJE”

Grajewskie spotkania z historią

Przejdź do - Grajewskie spotkania z historią

W sobotę 24 lutego w Muzeum Historycznym w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Grajewskie spotkania z historią”. Tym razem tematem przewodnim było grobownictwo wojenne okresu I wojny światowej.

Czytaj więcej o: Grajewskie spotkania z historią

Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

Przejdź do - Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

W sobotę 17 lutego w Muzeum Historycznym w Grajewie (Grajewska Izba Historyczna) odbyło się otwarcie wystawy „MONIDŁA świadectwa przeszłości – Ginące rzemiosła”.

Czytaj więcej o: Wystawa "MONIDŁA - świadectwa przeszłości"

Ferie zimowe z GIH - wycieczka do białostockich muzeów

Przejdź do - Ferie zimowe z GIH - wycieczka do białostockich muzeów

W sobotę 27 stycznia zainteresowany osoby wzięły udział w zorganizowanej przez nas wycieczce do Białegostoku. W jej ramach odwiedziliśmy Muzeum Wojska oraz Muzeum Historyczne. Ciekawe ekspozycje i opowieści przewodników po wystawach na pewno wzbogaciły wiedzę wszystkich uczestników. Nie zawsze trzeba wybierać się w "szeroki świat", by zobaczy coś nowego i interesującego. Często nawet nie wiemy, że ciekawe do zwiedzania miejsce mamy tuż za przysłowiowym progiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas.

Dzień Babci i Dziadka

Rodzinne warsztaty techniczne – Metaloplastyka - 9 XII

Przejdź do - Rodzinne warsztaty techniczne – Metaloplastyka - 9 XII

Dnia 9 grudnia 2023 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej, oddział Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się  rodzinne warsztaty techniczno-plastyczne „Metaloplastyka”. Uczestnicy warsztatów wykonali  tabliczki ze swoim imieniem, które mogą stać się oryginalną ozdobą ich pokoju. Dziękujemy za uczestnictwo w naszych warsztatach i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez GCK.

Mikołajki

Nowe eksponaty

Przejdź do - Nowe eksponaty
W dniu dzisiejszym dzięki Panu Jarosławowi Dembińskiemu nasze zbiory znowu się powiększyły o kilka drobiazgów. Serdecznie dziękujemy.
 
Szczególnie cieszą nasz te związane bezpośrednio z Grajewem m.in.:
 
- Wpinka/znaczek Forum Młodego Pokolenia ZSMP-PRON – Grajewo ‘86
- Wpinka/znaczek Bieg Zwycięstwa ZSMP – 4 maja 1985 r.
- Wpinka/znaczek Srebrne Muszkiety Łomża-Grajewo – V 89 r.
- Wpinka/znaczek II Sportowy Turniej Miast o Puchar Wojewody Łomżyńskiego, Grajewo 28.05.1988 r.
- Wpinka/znaczek Wojewódzka Inauguracja Dni Olimpijczyka, Grajewo 11.4.1981 r.
 
Niby drobiazgi bez większej wartości finansowej, jednak ponieważ dotyczą przeszłości naszego miasta, są dla nas i tak cenne.