Projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Historyczne Grajewo"

Przejdź do - "Historyczne Grajewo"

W każdym z miast są miejsca, które świadczą o jego przeszłości. Niejednokrotnie w codziennym pośpiechu mijamy je obojętnie, a przecież tak wiele mogą nam opowiedzieć o historii naszej małej Ojczyzny. Postanowiliśmy choć trochę to zmienić, stąd pomysł na projekt “Historyczne Grajewo”. W jego wyniku powstała ścieżka dydaktyczno - historyczna po wybranych obiektach i miejscach Grajewa, w których zawisły specjalne plansze z historycznymi zdjęciami i informacjami.

Czytaj więcej o: "Historyczne Grajewo"

"Pradziad"

Przejdź do - "Pradziad"

W związku z co raz bardziej popularnymi w naszym społeczeństwie „szukaniem swoich korzeni”, czyli amatorskimi badaniami genealogicznymi, zrodził się pomysł opracowania bazy danych osób, występujących w zachowanych grajewskich księgach metrykalny (chrztu, zgonu i ślubu) z okresu XVIII i XIX wieku.

Czytaj więcej o: "Pradziad"

"Stanęli o Polskę się bić ..."

Przejdź do - "Stanęli o Polskę się bić ..."

Celem projektu jest zebranie informacji nt. członków Polskiej Organizacji Wojskowej z terenu powiatu szczuczyńskiego. W roku 2011 zakończył się I etap tego projektu, a jego efekty zostały zawarte w I tomie słownika biograficznego członków szczuczyńskiego obwodu POW „Stanęli o Polskę się bić…”.

Czytaj więcej o: "Stanęli o Polskę się bić ..."

"Nasi pedagodzy"

Przejdź do - "Nasi pedagodzy"

Nasi Pedagodzy - Celem projektu jest zebranie dostępnych informacji i materiałów dotyczących uczących w grajewskim LO im. M. Kopernika nauczycieli. Projekt jest realizowany przy współpracy z portalem internetowym www.grajewiak.pl W chwili obecnej trwa gromadzenie danych dot. kolejnych osób.

Czytaj więcej o: "Nasi pedagodzy"